Albania, Shqipëri

Sol Tropikal Durres

a swimming pool with umbrellas and chairs by a building

Resorti i parë privat pranë detit Adriatik në Shqipëri

I vendosur në pjesën jugore të Durrësit, ai u bë resorti i parë privat pas nënshkrimit të marrëveshjes së Helsinkit. Me rreth 1000 m2 plazh privat, Sol Tropikal Durres është vendi më i mirë në Adriatik për t'u shijuar me familjen.

Familje
Plazh
Sporte ujore
Gastronomi
Sport
Celebrime
a room with two beds and a couch

Dhoma Sol

 • Pamje kopshti
 • 2 krevate teke
 • 26 m²
Bëjeni qëndrimin tuaj në Shqipëri shumë të veçantë me një dhomë me pamje nga kopshti nga tarraca e tyre private e kopshtit të mrekullueshëm mesdhetar të hotelit dhe të gjitha shërbimet që kërkohen për t'ju siguruar që të shijoni qëndrimin tuaj.
a bed with a blue pillow and a desk and a television on the wall

Sol Room Pamje nga Pishina

 • Pamje pishine
 • 2 krevate teke
 • 26 m²
Shijoni një dhomë me kopshte dhe pamje nga pishina nga tarraca private e kopshtit të mrekullueshëm mesdhetar të hotelit. E pajisur me një sistem automatizimi në shtëpi, ofron të gjitha shërbimet dhe lehtësitë që ju nevojiten për një qëndrim të paharrueshëm në Durrës.
a room with a bed and a desk

Dhoma familjare

 • Pamje pishine
 • Krevat King-size
 • 47 m²
Dhoma elegante, të bollshme dhe të ndritshme me tarracë të mobiluar dhe pamje nga kopshtet e bukura të hotelit ose zona e pishinës. Sallë pritjeje me 2 divane krevate Queen. Çdo dhomë ofron të gjitha shërbimet dhe lehtësitë që ju nevojiten për një qëndrim të paharrueshëm në Shqipëri
a bed with white sheets and blue pillows

Dhomë Sol me pamje të pjesshme të detit

 • Pamje deti
 • 2 krevate teke
 • 29 m²
Dhoma moderne dhe te bollshme. Këto dhoma të dekoruara në mënyrë elegante ofrojnë një krevat të madh, divan krevat, banjë të plotë me dush dhe tarracë të mobiluar me pamje të bukur nga kopshtet e hotelit dhe pamje të pjesshme të detit.
a bed with white sheets and blue pillows

Sol Room Pamje nga Deti

 • Pamje deti
 • 2 krevate teke
 • 29 m²
Ideale për të shfrytëzuar sa më shumë çdo minutë kënaqësie gjatë qëndrimit tuaj në Shqipëri. Një dhomë e pajisur në mënyrë perfekte me një tarracë të madhe dhe të mobiluar, banjo të plotë, divan krevat dhe pamje të mrekullueshme nga deti. Po, pushimet tuaja mund të jenë edhe më të përsosura.
a bed with a bathtub in a room

Sol Suite

 • Pamje deti
 • Krevat King-size
 • 53 m²
Dhomë e dekoruar në mënyrë elegante ofron një krevat dopio King, divan mbretëreshë, banjë të plotë me dush dhe vaskë dhe tarracë të mobiluar me pamje të bukur të plazhit privat të hotelit dhe detit Adriatik.
a balcony with chairs and a pool in the background

Junior Suite

 • Pamje deti
 • Krevat King-size
 • 32 m²
Shijoni pushimet tuaja të ëndrrave në këtë apartament. Një dhomë e pajisur me mobilje moderne, një krevat divan dhe një makinë kafeje me kapsula. Përveç një ballkoni të madh me pamje të mrekullueshme të detit.
a table and chairs on a balcony overlooking the ocean

Junior Suite me tarracë

 • Pamje deti
 • Krevat King-size
 • 35 m²
Zbuloni një hapësirë të përsosur për një qëndrim në Shqipëri. E bollshme dhe e pajisur plotësisht me detaje të tilla si një makinë kafeje me kapsula ose krevat divan. Ka një tarracë spektakolare me pamje nga deti ose pishina me shtretër dielli për banjo dielli.
a bed with white sheets and blue pillow

Extra Sol Junior Suite Sea View VIEW

  a bed with white sheets and blue pillow

  EXTRA SOL JUNIOR SUITE

  • Pamje kopshti
  • Krevat King-size
  a pool with umbrellas and chairs in front of a building
  a balcony with chairs and a pool in the background
  a room with a large wall and a large window
  a beach with a thatched roof and chairs
  Shihni galerinë

  Vendndodhja spektakolare

  E vendosur në jug të Durrësit. Aeroporti i Tiranës vetëm 35 km larg

  Ushqim i shijshëm

  Kuzhina mesdhetare dhe ndërkombëtare

  Objekte të shkëlqyera

  Projektuar në një stil modern dhe komod

  Sporti

  2 fusha futbolli profesionist

  Aventura për të gjithë familjen

  Program i shkëlqyer aktivitetesh për të gjithë familjen, duke përfshirë Splash Park dhe Katmandú Adventures

  Krahas plazhit

  Shijoni detin e mrekullueshëm Adriatik me të gjithë fisin tuaj

  Shërbimet dhe objektet

  • Klub fëmijësh
  • Dhoma familjare
  • Garden
  • Argëtim
  • Siguria
  • Pishinë e jashtme
  • Makina me qira
  • Restorant À la carte
  • Fushë sportesh të ndryshme
  • Wi-Fi
  • Zona e lojërave për fëmijë
  • Recepsion 24-orësh
  • Restorant me bufe
  • Këmbimi valutor

  Komentet e Sol Tropikal Durres

  Rafal Chmiel

  13/06/2024

  5/5

  Poprawil wszystko Pan Antonio z Sycylii. Sycylia świetna ale Antonio!! Mamma Mia!! Znakomity menager!! Umie zjednac ludzi, zarzadzic , doradzic , wspaniala obsługa!! Bravo!!

  Ky seksion tregon opinionet e klientëve të mbledhura nga Google Reviews.

  Dorcas Akinsowon

  08/06/2024

  5/5

  Lovely holiday destination

  Ky seksion tregon opinionet e klientëve të mbledhura nga Google Reviews.

  margaret wambui

  09/06/2024

  5/5

  The receptionist were very friendly ,the room were clean with king size comfortable beds ,big windows ,the pool is heavenly ,guests are engaged in dancing activities at the pool and many others games ,the food was okay ,the environment too is great,. I recommend to anyone and everyone please make sure you book more than 5nights ,you will have a time of your life.

  Ky seksion tregon opinionet e klientëve të mbledhura nga Google Reviews.

  ISIOMA Rotimi

  05/06/2024

  5/5

  Not so many variety of dishes like Chinese. Front desk workers all friendly and polite.

  Ky seksion tregon opinionet e klientëve të mbledhura nga Google Reviews.

  Peet

  31/05/2024

  5/5

  Super Hotel alles recent gerenoveerd, wij hadden alleen ontbijt wat uitstekend was. Eten Savonds is lekker maar duur. Beter even de stad in voor normale lokale prijzen.

  Ky seksion tregon opinionet e klientëve të mbledhura nga Google Reviews.
  1 / 5
  Vlerësim mesatar4.2/5201 komente

  Rafal Chmiel

  13/06/2024

  5/5

  Poprawil wszystko Pan Antonio z Sycylii. Sycylia świetna ale Antonio!! Mamma Mia!! Znakomity menager!! Umie zjednac ludzi, zarzadzic , doradzic , wspaniala obsługa!! Bravo!!

  Ky seksion tregon opinionet e klientëve të mbledhura nga Google Reviews.

  Dorcas Akinsowon

  08/06/2024

  5/5

  Lovely holiday destination

  Ky seksion tregon opinionet e klientëve të mbledhura nga Google Reviews.

  margaret wambui

  09/06/2024

  5/5

  The receptionist were very friendly ,the room were clean with king size comfortable beds ,big windows ,the pool is heavenly ,guests are engaged in dancing activities at the pool and many others games ,the food was okay ,the environment too is great,. I recommend to anyone and everyone please make sure you book more than 5nights ,you will have a time of your life.

  Ky seksion tregon opinionet e klientëve të mbledhura nga Google Reviews.

  ISIOMA Rotimi

  05/06/2024

  5/5

  Not so many variety of dishes like Chinese. Front desk workers all friendly and polite.

  Ky seksion tregon opinionet e klientëve të mbledhura nga Google Reviews.

  Peet

  31/05/2024

  5/5

  Super Hotel alles recent gerenoveerd, wij hadden alleen ontbijt wat uitstekend was. Eten Savonds is lekker maar duur. Beter even de stad in voor normale lokale prijzen.

  Ky seksion tregon opinionet e klientëve të mbledhura nga Google Reviews.

  Verbena

  a room with tables and chairs

  Breeza Beach Club

  a pool with lounge chairs and umbrellas

  Restorant La Citarella

  a room with tables and chairs and plants from the ceiling
  1 / 3
  a pool with umbrellas and chairs

  Aktivitetet

  two women swimming in a pool

  Pishinë

  a house with a fence and trees

  Për të gjithë familjen

  a beach with a thatched roof and chairs

  Shqipëri, mundësi të pafundme

  a beach with umbrellas and chairs

  Më shumë sport dhe kohë të lirë

  1

  Cila është kategoria zyrtare e akomodimit?

  2

  Cilat janë afatet kohore për check-in dhe check-out?

  3

  Cilat janë detajet e kontaktit?

  4

  Cila është adresa e akomodimit?

  5

  A do të kem Wi-Fi falas?

  6

  Çfarë shërbimesh ofron akomodimi?

  7

  A ka ndonjë shërbim ekskluziv?

  8

  Sa restorante ka akomodimi?

  9

  Cilat janë përfitimet e të qenit anëtar i MeliáRewards?

  Zbuloni markat tona

  • luxury
  • premium
  • essential