Hapje e re

Hotel Elisa Tirana

Affiliated by Meliá
Albania, Shqipëri
a marble reception desk in a hotel

Një vizitë në qytetin historik të Tiranës e mbështjellë në modernitet

Qëndroni në hotelin tonë butik me 4 yje me një dizajn urban elegant në zemër të kryeqytetit shqiptar. Një thesar i paeksploruar në Evropë, ideal për disa ditë të paharrueshme me partnerin apo familjen tuaj. Zbuloni historinë magjepsëse të Tiranës nga një hotel që ndërthur modernitetin dhe elegancën.

Familje
Bisens
Grupe
Çiftet/Romanca
Mirëqenie
Qytet
a room with a bed and chairs

Dhomë standarde me krevat dopio

 • Pamje qyteti
 • Krevat Queen-size
 • 215 ft²
Zbuloni Tiranën ditën dhe pushoni me rehati natën në një dhomë plot detaje. Dizajni i hollë ju fton të pushoni në një krevat dopio ose të bëni një dush freskues shiu.
a room with a bed and a desk and chair

Dhomë standarde me pamje dhe krevat dopio

 • Pamje qyteti
 • Krevat Queen-size
 • 269 ft²
Zbuloni të gjithë komoditetin që kërkoni në këtë dhomë në kryeqytetin e Shqipërisë. Një dhomë e ndritshme, moderne me pamje të jashtëzakonshme të maleve. Ajo ofron një krevat dopio, TV, tavolinë dhe një zonë të vogël shtrojë.
a bedroom with a bed and a chair

Dhomë Premium me Ballkon

 • Pamje qyteti
 • Krevat Queen-size
 • 322 ft²
Pushoni me stil në një dhomë me ballkon, e krijuar për të garantuar mirëqenie maksimale. Ka një krevat dopio, një zonë të jashtme ku mund të uleni me një pije të nxehtë dhe një banjo me dush shiu.
a room with a bed and a desk and a tv

Suitë me Vaskë

 • Pamje qyteti
 • Krevat King-size
 • 592 ft²
Përjetoni ndjesi të reja në një suitë me një dhomë gjumi dhe një sallë pritjeje me një vaskë me vorbull. Shfrytëzojeni sa më shumë dhe shkëputeni në një vend unik në Tiranë me pamje nga qyteti. Ofron një krevat dopio, zonë të zhveshjes, tavolinë, TV dhe dush shiu.
a bed with pillows in a room

Suitë me Tarracë

 • Pamje qyteti
 • Krevat King-size
 • 699 ft²
Pamjet e qytetit nga ballkoni i kësaj suite do ta bëjnë qëndrimin tuaj në Tiranë edhe më të këndshëm. Vendosur në katet e sipërme të hotelit, është e gjerë dhe e sofistikuar, me një krevat king size dhe TV në dhomën e gjumit dhe një divan-krevat dhe TV me ekran të sheshtë në dhomën e ndenjes.
a bed with pillows in a room

Suite

 • Pamje qyteti
 • Krevat King-size
 • 592 ft²
E sofistikuar dhe e larë në dritë, kjo suitë ofron gjithçka që ju nevojitet. Dhoma e gjumit ka një krevat king-size dhe një tavolinë, dhe sallë pritjeje përmban një divan të rehatshëm dhe një TV me ekran të sheshtë. Ky është vendi më i mirë për të qëndruar dhe shijuar Tiranën.
a bedroom with a bed and orange chairs

Junior Suite

 • Pamje qyteti
 • Krevat King-size
 • 538 ft²
Sapo hyni në këtë suitë të bukur junior, mund të ndjeni relaksimin dhe shkëputjen. Një dhomë e gjerë projektuesi me një dhomë gjumi me një krevat dhe tavolinë, dhe një sallë pritjeje të veçantë me një divan dhe TV. Gjithashtu ka një dush shiu.
a bed with red pillows and a plant in front of it

Suite presidenciale

 • Pamje qyteti
 • Krevat King-size
 • 753 ft²
Zbuloni rrugët e Tiranës me këtë suitë madhështore si kampin tuaj bazë. Një suitë me dy zona të ndryshme: një dhomë gjumi me një krevat king size dhe një sallë pritjeje me një divan dhe tavolinë ngrënieje. Banjo me plan të hapur ka një vaskë dhe dush projektuesi.
a marble reception desk in a hotel
a room with two beds and a table
a room with tables and chairs
a living room with a television and a table
Shihni galerinë

Vendndodhja e mirë

Brenda distancës në këmbë nga atraksionet kryesore turistike

UME Spa

Mirëqenie maksimale me trajtimet më të fundit relaksuese

Kuzhinë e shkëlqyer

Kuzhina e shijshme dhe e freskët tradicionale dhe ndërkombëtare

Dizajn modern

Objekte komode dhe sherbime te klasit te pare

Lobby Bar & Kafeteria

Spira, kokteje dhe ushqime për t'u çlodhur në fund të ditës

Parkim

Parkim me ashensor për qasje të lehtë në hotel

Adresë

Rruga 199 Dibër

Albania

Kontaktoni

+355 69 700 2008

Regjistrimi 15:00

Çregjistrim 12:00

Distancat

Informacione për hotelin

Emri: Hotel Elisa Tirana Affiliated by Meliá

Lloji: Hotel

Segmenti: Hibride

Kategoria: 4 star

Shërbimet dhe objektet

 • Spa
 • Parking privat
 • Check-in i hershëm
 • Shërbim në dhomë
 • Kondicioner
 • Transferime aeroporti
 • Sauna
 • Check-out i vonshëm
 • Nuk pihet duhan
 • Lavanderi
 • Dhoma familjare
 • Recepsion 24-orësh
 • Restorant À la carte
 • Wi-Fi
 • Pastrimi kimik

Komentet e Hotel Elisa Tirana Affiliated by Meliá

Geraldine Jacquet

21/07/2024

5/5

Très bel hôtel propre et confortable petit déjeuner copieux... Mention spéciale pour le personnel extrêmement gentil et souriant , a contrario du manager qui ne daigne nous regarder où nous dire bonjour .

Ky seksion tregon opinionet e klientëve të mbledhura nga Google Reviews.

Iljber Kadriu

13/07/2024

5/5

The staff (all of them) have a genuine smile, and all have a desire to make your stay that much more pleasant. Keep it up, Ju lumt! Clean rooms, spa, breakfast, valet parking….can not ask for more. My go to hotel when in Tirana.

Ky seksion tregon opinionet e klientëve të mbledhura nga Google Reviews.

Francesca Bailey

08/07/2024

5/5

We absolutely loved our stay at Hotel Elisa. The staff were so nice, friendly and helpful, from the reception staff, the lovely waiters at breakfast, the bar staff and the night door porter. The rooms are exceptionally clean and well equipped, beds were comfortable, and the baby cot provided worked very well. The spa was lovely (jacuzzi very relaxing), and quiet. Lastly, the outdoor seating area for breakfast in the morning and drinks in the evening was like a beautiful little oasis of calm, with lovely lights and great music. Also easily walkable to city centre. All exceptionally good value - we would not hesitate to recommend Hotel Elisa to anyone visiting Tirana, and found it a brilliant introduction to Albania - we will 100% be back. One of the best four star hotel experiences we have had.

Ky seksion tregon opinionet e klientëve të mbledhura nga Google Reviews.

Davide

02/07/2024

5/5

Hotel del gruppo Melià quindi un sinonimo di garanzia. Ottima la colazione con una buona proposta di cibo dolce oltre alla molto più ampia scelta per il salato. La camera è ampia e ben tenuta, bello il bagno dotato di ogni comfort. Ho scelto questo hotel anche per le due ore di spa incluse nel prezzo del soggiorno e queste si sono rivelate davvero piacevoli. Buon rapporto qualità-prezzo. Molto consigliato.

Ky seksion tregon opinionet e klientëve të mbledhura nga Google Reviews.

Ana Caçador

02/07/2024

5/5

Fantastic staff. The hotel is so comfortable and nice. Really enjoyed.

Ky seksion tregon opinionet e klientëve të mbledhura nga Google Reviews.
1 / 5
Vlerësim mesatar4.8/5216 komente

Geraldine Jacquet

21/07/2024

5/5

Très bel hôtel propre et confortable petit déjeuner copieux... Mention spéciale pour le personnel extrêmement gentil et souriant , a contrario du manager qui ne daigne nous regarder où nous dire bonjour .

Ky seksion tregon opinionet e klientëve të mbledhura nga Google Reviews.

Iljber Kadriu

13/07/2024

5/5

The staff (all of them) have a genuine smile, and all have a desire to make your stay that much more pleasant. Keep it up, Ju lumt! Clean rooms, spa, breakfast, valet parking….can not ask for more. My go to hotel when in Tirana.

Ky seksion tregon opinionet e klientëve të mbledhura nga Google Reviews.

Francesca Bailey

08/07/2024

5/5

We absolutely loved our stay at Hotel Elisa. The staff were so nice, friendly and helpful, from the reception staff, the lovely waiters at breakfast, the bar staff and the night door porter. The rooms are exceptionally clean and well equipped, beds were comfortable, and the baby cot provided worked very well. The spa was lovely (jacuzzi very relaxing), and quiet. Lastly, the outdoor seating area for breakfast in the morning and drinks in the evening was like a beautiful little oasis of calm, with lovely lights and great music. Also easily walkable to city centre. All exceptionally good value - we would not hesitate to recommend Hotel Elisa to anyone visiting Tirana, and found it a brilliant introduction to Albania - we will 100% be back. One of the best four star hotel experiences we have had.

Ky seksion tregon opinionet e klientëve të mbledhura nga Google Reviews.

Davide

02/07/2024

5/5

Hotel del gruppo Melià quindi un sinonimo di garanzia. Ottima la colazione con una buona proposta di cibo dolce oltre alla molto più ampia scelta per il salato. La camera è ampia e ben tenuta, bello il bagno dotato di ogni comfort. Ho scelto questo hotel anche per le due ore di spa incluse nel prezzo del soggiorno e queste si sono rivelate davvero piacevoli. Buon rapporto qualità-prezzo. Molto consigliato.

Ky seksion tregon opinionet e klientëve të mbledhura nga Google Reviews.

Ana Caçador

02/07/2024

5/5

Fantastic staff. The hotel is so comfortable and nice. Really enjoyed.

Ky seksion tregon opinionet e klientëve të mbledhura nga Google Reviews.

Restorant

a room with tables and chairs

Lobby Bar & Kafeteria

a room with tables and chairs
1 / 2
a marble reception desk in a hotel

Aktivitetet

a room with white chairs and plants

UME Spa

a building with a flag on the pole

Vizitoni Tiranën

1

Cila është kategoria zyrtare e akomodimit?

2

Cilat janë afatet kohore për check-in dhe check-out?

3

Cilat janë detajet e kontaktit?

4

Cila është adresa e akomodimit?

5

A do të kem Wi-Fi falas?

6

Çfarë shërbimesh ofron akomodimi?

7

A ka ndonjë shërbim ekskluziv?

8

Sa restorante ka akomodimi?

9

Cilat janë përfitimet e të qenit anëtar i MeliáRewards?

Zbuloni markat tona

 • luxury
 • premium
 • essential